contact whatsapp

הסדרת מעמד והגירה לישראל

הליכים של הסדרת המעמד מול רשות האוכלוסין במשרד הפנים נמשכים זמן רב ועשויים להיות מייגעים גם כשהכל מתנהל באופן תקין. על אחת כמה וכמה אם לא עמדתם בכל דרישות הנוהל, הדבר עלול לגרום לעיכובים מיותרים, בזבוז כסף ולהתשה נפשית ממש.

עוה"ד נופר בר, המתמחה בהסדרת מעמד והגירה לישראל, צברה ניסיון בניהול עשרות תיקים והיא יודעת איך להתנהל מול משרד הפנים ומכירה היטב את הנהלים העדכניים. עורכת הדין נופר בר מלווה את לקוחותיה בנאמנות, במסירות ובמקצועיות בכל אחד מהשלבים הכרוכים בהסדרת מעמדם בישראל.

ליווי מקצועי, אישי ומסור

עורכת הדין נופר בר מלווה את לקוחותיה בכל שלב ושלב בתהליך הסדרת מעמדם בישראל, משלב ההכנה למפגש עם נציגי משרד הפנים, מתן עזרה במילוי הטפסים והמסמכים הרלוונטיים לעיניינם והגשתם ללשכה המתאימה ועד לראיון ולסיום ההליך במשרד הפנים.

אם זכויותיכם נפגעו, נופר תגיש בשמכם כתבי ערר למשרד הפנים, לבית הדין לעררים או ערעורים לבית המשפט המנהלי (בית משפט מחוזי). עוה"ד נופר בר תסייע לכם בכל דרך, במסגרת החוק, להשיג את היעד.

כדאי לדעת:

התייעצות עם עו"ד המכיר את הליכי משרד הפנים תמנע מכם בזבוז זמן ואנרגיה ותחסוך לכם הוצאות  כספיות מיותרות.

זוגות נשואים וידועים בציבור

הסדרת מעמד מגדירה את טיב הקשר בין השוהה בישראל למדינה. ככלל, כל מי שאינו אזרח ישראלי הזכאי לשהות בישראל ולשאת דרכון ישראלי חייב לקבל ממשרד הפנים אשרת כניסה לישראל ורשיון מיוחד אם ברצונו לשהות בה.

משרדנו מטפל בזוגות בין שהם נשואים או שהם ידועים בציבור ובכלל זה זוגות בני/ות אותו המין בהליכים מול משרד הפנים להסדרת מעמד הזר בישראל. נופר מלווה ומטפלת גם בבקשות להזמנה לישראל ולהענקת מעמד לילדים של בני הזוג הזרים מנישואיהם הקודמים או להורה קשיש של בן הזוג הזר.

כדאי לדעת:

בקשות להסדרת מעמד יש להגיש בלשכת משרד הפנים בהתאם למקום המגורים של בני הזוג.

מעמד מטעמים הומניטריים

משרד הפנים הגדיר קריטריונים לפיהם נקבע מי זכאי לקבלת אשרה (ויזה) או רישיון שהייה בישראל. למקרים חריגים קבע משרד הפנים נוהל למתן מעמד מטעמים הומניטריים. במקרה כאלו יש להגיש בקשה לשהייה בישראל לוועדה הבין משרדית למקרים הומניטריים.

עוה"ד נופר בר בוחנת עם לקוחותיה את הנתונים העובדתיים והמצאותם של מסמכים רלוונטיים לתמיכה בבקשתם. על פי ממצאים אלו היא מנסחת עבורם את מכתב הבקשה. אחר-כך נופר מלווה את לקוחותיה להגשת הבקשה לוועדה וכן לפגישות אחרות במשרד הפנים, כפי שנדרש, במטרה לקבל אישור להמשך שהייה בישראל.

כדאי לדעת:

במסגרת בדיקת בקשות למעמד בישראל מטעמים הומניטריים, נבחנת רמת ההתערות והקשרים של המבקשים בישראל.

נושאים בטיפול המשרד

משרדנו מתמחה ומטפל בהיבטים השונים של הסדרת מעמד בישראל ובהם:

הסדרת מעמד לבני/בנות זוג מאותו מין

הסדרת מעמד לבן/ת זוג זר/ה  נשואים או ידועים בציבור

פיצויי פיטורים

הסדרת מעמד לילדים של זרים בני זוג של ישראלים

הסדרת מעמד להורה קשיש של זרים בני זוג של ישראלים

בקשה למעמד הומניטרי

הגשה וליווי לבקשת מקלט (בקשה למעמד פליט)

עריכה והגשה של כתבי ערר למשרד הפנים או ערעורים לביהמ"ש המנהלי (המחוזי)

עיכוב גירוש זרים מהארץ

הסדרת מעמד לזרים שזוגיותם עם בן/בת הזוג הישראלי/ת נפסקו עקב אלימות במשפחה

הסדרת מעמד לזרים שזוגיותם עם בן/בת הזוג הישראלי/ת נפסקו עקב פטירה של בן/בת הזוג

טיפים לזירוז הסדרת מעמד בישראל

1

להזמין תור להגשת בקשה בלשכת משרד הפנים במקום מגוריכם

2

לוודא שבת"ז של בן/ת הזוג הישראלי/ת רשום מקום מגוריכם המשותף

3

לוודא אישור וחותמת "אפוסטיל" על תעודות מחו"ל

4

להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום הסדרת מעמד בישראל לפני פנייה למשרד הפנים

שאלות ותשובות

לידיעתך, התשובות לשאלות המובאות להלן נועדו לספק מידע כללי בלבד ואינן מהוות ייעוץ משפטי בשום מובן. כל מקרה הוא ייחודי וכל נתון בסיפור האישי שלך יכול להשפיע על אופן הפנייה ותוכן הבקשה למשרד הפנים להסדרת מעמדך. לכן, מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום הסדרת המעמד על מנת לקדם את הסדרת המעמד שלך ולוודא שברשותך כל הנתונים והמסמכים הדרושים לצורך הגשת הבקשה הרלוונטית למקרה הספציפי שלך.

אזרח ישראלי מקבל דרכון ישראלי ותושב קבע יצטרך להכנס ולצאת מישראל עם תעודת מעבר. ההבדל המשמעותי ביותר הוא שתושב קבע שיוצא מהארץ לתקופות ארוכות, עלול לאבד את מעמדו כתושב ואת זכותו לחזור לישראל ואילו אזרח לא יאבד את אזרחותו. כמו כן רק מי שהוא אזרח ישראלי זכאי לבחור ולהיבחר בבחירות במדינה.

כן. תוכלו להתחיל בהליך המדורג להכרה בזוגיות שלכם מול משרד הפנים, גם כאשר בת הזוג שלך עדיין רשומה כנשואה בפיליפינים. רצוי שתדעו שלמרות שבפיליפינים אין גירושים מאחר וזו מדינה קתולית, ישנה שם אפשרות להתרת הנישואין. בסוף תהליך זה, הנישואים שם מתבטלים כאילו לא היו. במידה ופתרון זה הינו רלוונטי עבור בת זוגך, זו הדרך הפשוטה ביותר. התרת הנשואים של בת זוגך תקל על ההליך להכרה בזוגיות שלכם מול משרד הפנים בישראל.

כן. ככלל, כל עוד הילדים קטינים וניתנה הסכמת האב הביולוגי של הילדים לבקשה, ניתן להביא את ילדיה של אשתך לחיות ביחד איתכם בישראל. ילדיה הקטינים של בת הזוג הזרה נחשבים "נלווים" להליך הסדרת המעמד שלה ותלויים באשרה שלה.

יש לך שאלה נוספת?

אתר זה מוגן ע"י ReCAPTCHA בכפוף למדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן